انتخاب رنگ مناسب برای موکت

انتخاب رنگ موکت

یکی از تأثیرگذارترین موارد در دکوراسیون خانه شما، رنگ کف‌پوش و موکتی است که استفاده می‌کنید. شاید موکت‌ها در پذیرایی خانه‌هایی که سنگ‌فرش هستند، زیاد استفاده نشوند ولی برای استفاده در اتاق‌خواب، استفاده از موکت بهترین گزینه پیش روی شماست. سؤالی که معمولاً ذهن هرکسی را به خودش درگیر می‌کند این است که، چطور رنگ مناسب را برای موکت انتخاب کند؟ انتخاب رنگ مناسب برای موکت، به موارد متعددی ممکن است ارتباط داشته باشد. در این مقاله به بررسی عوامل اثر گذار در انتخاب رنگ مناسب برای موکت پرداخته‌ام، با من همراه باشید.

رنگ بندی موکت

انتخاب رنگ موکت بر اساس سایر وسایل

شاید اقایان زیاد حساسیتی نسبت به هماهنگی و هارمونی رنگ وسایل خانه نداشته باشند، اما ایجاد تناسب بین رنگ‌هایی که در دکوراسیون استفاده شده است، از دغدغه‌های اصلی هر خانمی است. احتمالاً شما اگر آقا باشید، پندان هم برایتان فرقی نمی‌کند که موکت قرمز را با مبل صورتی و دیوارهای زرد ترکیب کرده باشند اما خانم شما قطعاً در چنین دکوراسیون فجیعی، آرام و قرار نخواهد گرفت!

یکی از مهم‌ترین مواردی که در انتخاب رنگ موکت باید به آن توجه شود، تناسب رنگ موکت با رنگ دیوارهاست. اگر دیوارهای اتاق‌خواب شما ابی رنگ است، شما می‌توانید از رنگ‌های خنثی مثل کرمی روشن، سفید یا خاکستری خیلی روشن برای رنگ موکت‌هایتان استفاده کنید.

یکی دیگر از موارد مهم و مرتبط با رنگ موکت، رنگ سرویس‌های چوبی اتاق‌خواب یا منزل شماست. در مورد سرویس‌های چوبی، مثل تختخواب و یا مبل‌ها دو نکته وجود دارد. اولی رنگ چوب استفاده شده در آنها و دومی رنگ پارچه‌های به کار برده شده در ساخت آنها. به طور مثال، اگر شما تختی با پایه‌های چوب گردو دارید و روتختی شما سبزرنگ است، احتمالاً بهترین انتخاب برای رنگ موکت شما، رنگ‌هایی مثل کرمی روشن و یا زرد خیلی روشن باشد. همچنین استفاده از طیف‌های قهوه‌ای روشن هم انتخاب مناسبی برای شما هستند و هارمونی خوبی را با رنگ سبز و رنگ چوب گردو، ایجاد می‌کنند.

انتخاب رنگ موکت بر اساس فضاسازی

رنگ‌ها روح خودشان را دارند و استفاده کردن از ترکیب رنگ‌ها مختلف، علاوه‌برآن که حس متفاوتی را می‌تواند منتقل کند، بر روی روحی که بر فضا حاکم است هم اثر می‌گذارد. جالب است بدانید روان‌شناس‌ها بر اهمیت رنگ‌ها تاکید ویژه‌ای دارند. اگر تصویر اتاق یک تراپیست را دیده باشید؛ می‌توانید به‌وضوح متوجه ترکیب رنگ‌های آرامش‌بخش در آنجا شوید.

یکی از مواردی که هنگام انتخاب رنگ مناسب برای موکت، باید به آن توجه کنید، فضایی است که می‌خواهید ایجاد کنید. اگر شما به صمیمت و احساس نزدیکی در محیط اهمیت می‌دهید، رنگ‌های گرم، مثل قرمز، نارنجی و قهوه‌ای، مناسب‌ترین انتخاب‌ها برای رنگ موکت شما هستند.

اگر شما بخواهید فضایی آرامش‌بخش ایجاد کنید، خوب است بدانید رنگ‌های سرد، باروح خنثی که دارند، بیشترین تأثیر را بر روی آرامش شما می‌گذارند. یک فضا با موکت‌های ابی روشن، می‌تواند خیلی آرامش‌بخش باشد.

جالب است بدانید بعضی از رنگ‌ها، مثل نیلی، از حد صرفاً تأثیر روحی گذاشتن هم فراتر می‌روند. از رنگ نیلی، برای درمان بیماری‌ها و حساسیت‌های پوستی استفاده می‌شود؛ لذا؛ انتخاب رنگ مناسب برای موکت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما با انتخاب رنگ موکتتان، می‌توانید هم ناآرامی‌های روحی‌تان را برطرف کنید هم بر بیماری‌های احتمالی جسمی‌تان مسلط شوید.

موکت

خلاصه مطلب

انتخاب رنگ موکت، بر دکوراسیون خانه شما تأثیر زیادی می‌گذارد، لذا؛ انتخاب رنگ مناسب موکت برای ایجاد فضایی تأثیرگذار، بسیار مهم است. نکته‌ای که ممکن است بسیاری از ما به آن توجه نداشته باشیم، اثر رنگ موکت بر روی روح و روان و حتی جسم ماست. رنگ‌ها بیش از آنچه فکرش را بکنید، می‌توانند بر روی زندگی شما اثر بگذارند، درنتیجه؛ لازم است که در انتخاب رنگ مناسب برای موکت، دقت زیادی داشته باشید.

همچنین شما دوستان عزیز میتوانید برای دریافت بهترین مشاوره برای خرید به شماره‌هایی که در داخل سایت موجود هستند تماس حاصل فرمایید.

WhatsApp Me!

میتونیم کمکی کنیم؟

قبل از خرید میتونید از ما مشاوره رایگان بگیرید
تلفن تماس